Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Sobota 13. dubna 2024  |  Svátek má Aleš
Bez reklam

Řidič jel na benzínku pro piva, cestou policistům nadýchal čtyři promile. Druhý den nadýchal o dvě více

Téměř čtyři promile alkoholu v dechu měl první jarní den řidič, kterého zastavila policejní hlídka na Novojičínsku. Ještě větším překvapením bylo, když měl muž další den podat vysvětlení. Na služebnu nedorazil a tak si pro něho policisté dojeli domů. Dechová zkouška při nečekané návštěvě ukázala více než šest promile alkoholu v dechu.

„První jarní den ve večerních hodinách neuniklo pozornosti policistů obvodního oddělení Kopřivnice chování řidiče vozidla, který přijel na benzínovou čerpací stanici. Zde si koupil několik piv, usednul za volant a odjel směr místní část Lubina. Policisté se rozhodli řidiče zkontrolovat, proto jej pomocí výstražného světelného zařízení vyzvali k zastavení vozidla. Řidič na toto však nereagoval a pokračoval plynulou jízdou ještě asi jeden kilometr, kde zastavil u jednoho z domů,“ shrnula mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Policisté dali třiačtyřicetiletému řidiči „dýchnout“. „První dechová zkouška vykázala hodnotu přes 2,70 promile, následující dvě zkoušky už bezmála 3,80 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Hlídce uvedl, že v odpoledních hodinách vypil asi čtyři piva a večer, kdy si myslel, že už není pod vlivem alkoholu, si zajel na benzínku koupit další láhve,“ dodala mluvčí.

Vzhledem k jeho podnapilosti si jej policisté předvolali na další den k podání vysvětlení. „Muž se však na služebnu nedostavil a nezvedal ani telefon. Hlídka proto vyrazila do místa jeho bydliště, kde jej nalezla opět v opojeném stavu. Tentokrát muž „nadýchal“ přes šest promile alkoholu v dechu. Policisté následně jeho stav konzultovali se zdravotnickou záchrannou službou. Dotyčný nejevil známky zdravotních potíží, byl proto ponechán doma v péči své matky,“ uzavřela Kubzová.

Muž se na policii dostavil o pár dní později. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí nejen peněžitý trest nebo zákaz řízení, ale také až jeden rok za mřížemi.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky alkohol, okres Nový Jičín, Kopřivnice, pivo, Lubina, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Řidič jel na benzínku pro piva, cestou policistům nadýchal čtyři promile. Druhý den nadýchal o dvě více  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.