Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Sobota 13. dubna 2024  |  Svátek má Aleš
Bez reklam

Mladého muže v Jeseníkách přejela sněžná rolba, utrpěl život ohrožující zranění

Život ohrožující poranění utrpěl po střetu s rolbou třicetiletý muž ve skiareálu na Ovčárně v Jeseníkách. K nehodě došlo v pátek okolo sedmé hodiny večer, na místo vyrazila horská služba a zdravotnická záchranná služba včetně vrtulníku letecké záchranky. Zraněný musel být uveden do umělého spánku, událostí se zabývají kriminalisté.

Při nehodě na Bruntálsku zemřel šestatřicetiletý řidič

Šestatřicetiletý řidič osobního vozidla zemřel dnes ráno po čelním střetu s nákladním automobilem v Horním Benešově na Bruntálsku. Ve vozidle zůstal zaklíněn a zraněním podlehl ještě na místě nehody. Novináře o tom informovali policejní mluvčí...

Při úpravě sjezdovky ve skiareálu na Ovčárně pod vrcholem nejvyšší hory Hrubého Jeseníku, se třicetiletý muž dostal v terénu do jízdní dráhy sněžné rolby. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáše Humpla zůstal pod těžkým strojem zaklíněný. Po vyproštění mu základní první pomoc poskytovali členové horské služby. „Prvotní vyšetření lékaři ZZS ukázalo, že utrpěl devastující poranění horní končetiny s výraznou krevní ztrátou a také vážné poranění páteře, nacházel se v život ohrožujícím stavu. Musel být uveden do umělého spánku a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři zajistili žilní vstupy pro podávání léků a infusních roztoků, naložili pánevní pás a krční límec a zafixovali pacienta do podtlakové matrace. Provedeno muselo být i akutní ošetření hrudníku,“ komentoval zásah mluvčí Humpl. K Pradědu vyrazily pozemní posádky zdravotníků z rýmařovské základny a také vrtulník letecké záchranky z Ostravy. Ten pak zraněného transportoval na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Závažnou událost, ke které došlo přibližně v polovině jedné ze sjezdových tratí ve středisku na pomezí Moravskoslezského a Olomouckého kraje, prověřuje policie. „Dechová zkouška u rolbaře byla s negativním výsledkem. Ovlivnění návykovými látkami u zraněného muže určí výsledek nařízeného odběru krve v nemocnici. Případem se zabývají bruntálští kriminalisté, kteří zjišťují všechny okolnosti a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Ohodnoť článek

Foto Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje

Štítky Nehoda, zranění, rolba, hory, Ovčárna, Praděd, Jeseníky, Moravskoslezský kraj, Ostrava, záchranka, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bruntálsko  |  Z kraje  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.