Počasí dnes22 °C, zítra25 °C
Pondělí 20. května 2024  |  Svátek má Zbyšek
Bez reklam

Důchodce zapomněl v Ostravě u auta kulovnici, recidivista ji ukradl a prodal

Kuriozní případ zaměstnal tento týden policisty z Ostravy. Na lince 158 je kontaktoval sedmasedmdesátiletý senior, který při vykládání věcí z auta zapomněl legálně drženou kulovnici, kterou opřel o vozidlo a odešel domů. Zhruba po dvou hodinách si uvědomil, že zbraň neuklidil do trezoru, proto se po ní začal shánět. Nikde ji nenašel.

„Rozjelo se okamžité pátrání po zbrani, která byla uložena v textilním pouzdře. I když samotné parkoviště nebylo pod dohledem kamer, policisté mimo jiné zajistili kamerové záznamy z tramvaje. Ty zachytily pohyb muže, který měl u sebe odcizené pouzdro. Díky místní znalosti policistů z oddělení hlídkové služby Ostrava se tohoto podařilo okamžitě ztotožnit. Netrvalo dlouho a do druhého dne od oznámení kriminalisté zadrželi dvaatřicetiletého muže, který měl zbraň odcizit,“ dodala mluvčí policie Eva Michalíková.

Ukázalo se, že se jedná o recidivistu, který má již bohatou trestní minulost. „Jak sám u výslechu uvedl, procházel se s kamarádem ulicemi v Ostravě-Porubě, kde si na parkovišti všiml velké černo-zelené tašky, která byla opřená o auto. Údajně si myslel, že v ní jsou rybářské pruty. Jak sám uvedl, nikdo se v blízkosti nenacházel, proto ji vzal s úmyslem prodeje. Jakmile se do tašky podíval, zjistil, že se tam nachází kulovnice. Myšlenky na prodej a získání peněz se nevzdal, a proto se začal zajímat o nějaké kupce. Následující den kulovnici prodal známému za částku tři tisíce korun,“ doplnila mluvčí policie.

Spravedlnost ho dostihla rychleji, než čekal. Ještě v den obchodu si i pro tohoto muže přišli kriminalisté do jeho bydliště. „Okamžitá reakce kupujícího třiatřicetiletého muže byla, že kulovnici měl v úmyslu vrátit, ale policie byla rychlejší. Dále uvedl, že u této našel také náboje, které policistům rovněž odevzdal,“ uzavřela mluvčí policie.

Seniorovi teď hrozí pokuta za přestupek, zloději dva roky vězení. Potrestání nyní hrozí i kupujícímu. Ten může za nedovolené ozbrojování a legalizaci výnosů z trestné činnosti ve vězení strávit i čtyři roky.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky ČR, kriminalita, krádež, Ostrava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Důchodce zapomněl v Ostravě u auta kulovnici, recidivista ji ukradl a prodal  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.