Dnes, 14:04
Mladý řidič usedl podle policie za volant s více než 2,5 promile alkoholu. Po noční jízdě v Ostravě naboural a skončil na obrubníku. Případem se zabývají dopravní policisté, kteří hledají svědky události i záznamy z palubních kamer.
K nehodě došlo 31. května kolem třetí hodiny ráno na ulici Mariánskohorská ve směru jízdy k ulici 28. října. Podle předběžných zjištění měl mladý řidič osobního vozidla značky BMW po požití alkoholu pokračovat v jízdě, přestože nebyl způsobilý řídit.
V jednu chvíli pravděpodobně nezvládl řízení a sjel do obrubníku. Následný náraz poškodil nejen vozidlo, ale i samotné silniční prvky. Dechová zkouška na místě ukázala hodnotu přes 2,5 promile alkoholu v dechu. Řidič tak byl podle policie silně pod vlivem alkoholu.

Policisté z dopravního inspektorátu Ostrava nyní zjišťují přesný průběh celé události i její příčiny. Obrací se proto na veřejnost s žádostí o pomoc. „Zajímá nás zejména průběh nehodového děje. Žádáme svědky, kteří mohli událost vidět, aby se obrátili na linku 158,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.
Zároveň vyzývají i řidiče, kteří místem v danou dobu projížděli a mají ve vozidle palubní kameru, aby případné záznamy poskytli policii. I ty mohou pomoci při objasnění celé situace.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?
Aktualizováno včera