Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 22. července 2024  |  Svátek má Magdaléna
Bez reklam

Na Novojičínsku málem přišel o život devatenáctiletý řidič, jeho auto se střetlo s domíchávačem betonu

Ve Starém Jičíně se dnes dopoledne osobní automobil střetl s nákladním domíchávačem, jednoho z řidičů museli z trosek auta vyprošťovat hasiči. Devatenáctiletý mladík byl v kritickém stavu, záchranáři jej proto obratem převezli na urgentní příjem do ostravské Fakultní nemocnice.

„Informaci o střetu osobního automobilu a domíchávače v místní části Jičina převzali operátoři v deset hodin, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Nový Jičín a spolu s nimi dobrovolná jednotka ze Starého Jičína," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák

Hned po příjezdu začali hasiči vyprošťovat uvízlého devatenáctiletého mladíka, z vraku ho museli dostat pomocí hydraulických nástrojů. „Komplikovaná operace trvala téměř 20 minut, po celou dobu úzce spolupracovali se zdravotníky. Po zadokumentování nehody ze strany policie hasiči pomohli s naložením havarovaného automobilu na odtah, sorbentem zasypali uniklé provozní náplně a komunikaci uklidili," doplnil Kozák.

Mladý řidič podle mluvčího záchranářů Lukáše Humpla jevil známky poruchy vědomí, prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy, dolních i horních končetin. „Stav pacienta byl přímo život ohrožující. Nutná byla intubace a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků," okomentoval Humpl.

Po zafixování krčním límcem a uložení do vakuové matrace byl mladík transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Posádky jej předaly do další péče týmu tamního urgentního příjmu.

 


 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS MSK, ZZS MSK

Štítky Nový Jičín, nehoda, doprava, Starý Jičín, řidič, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na Novojičínsku málem přišel o život devatenáctiletý řidič, jeho auto se střetlo s domíchávačem betonu  |  Doprava  |  Zprávy  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.