Počasí dnes25 °C, zítra19 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

Služba, na kterou dvojice policistů nezapomene. Společně pomáhali při porodu na dálnici

Na včerejší službu nejspíš nezapomene dvojice policistů z oddělení silničního dohledu odboru služby dopravní policie. Policisté Jaroslav Masnica a David Machanec odpoledne asistovali u překotného porodu.

„Vše začalo, když v odstaveném pruhu na D56 u sjezdu na Paskov za hlídkou, která zde prováděla silniční kontrolu u jiného řidiče, zastavilo vozidlo. Z něj vystoupil řidič, který policistům uvedl, že potřebuje pomoc,“ shrnula mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Žena v autě začala rodit a dojet do porodnice už řidič nestíhal.  „V tom okamžiku ženě praskla voda a porod začal. Kolegové nezaváhali ani na chvilku. Rodičku pomohli uložit na zadní sedadlo automobilu, jeden z policistů komunikoval s operátorkou zdravotníků a informace předával nastávajícímu otci, který své ženě při porodu pomáhal,“ dodala mluvčí policie.

Netrvalo dlouho a na svět přišla zdravá holčička. „Policisté ženu i dítě zabalili do termofolie, aby zajistili jejich tepelný komfort. Následně přijeli zdravotníci, kteří si maminku s miminkem převzali do péče. Policisté pomohli se zajištěním vozidla a celá rodina odjela se zdravotníky do nemocnice. Muži zákona na tento den rozhodně dlouho nezapomenou,“ uzavřela Jiroušková.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky ČR, policie, zajímavosti, Moravskoslezský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Služba, na kterou dvojice policistů nezapomene. Společně pomáhali při porodu na dálnici  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.