Počasí dnes21 °C, zítra26 °C
Pátek 14. června 2024  |  Svátek má Roland
Bez reklam

V Havířově-Šumbarku došlo k poškození plynového potrubí. Hasiči evakuovali desítky lidí a okolí uzavřeli

, aktualizováno 20. května 2024, 19:50

V Havířově-Šumbarku došlo k poškození plynového potrubí, na místě zasahovali moravskoslezští hasiči. Celkem evakuovali 118 lidí. Potrubí poškodili stavaři nedaleko vlakové tratě, informoval mluvčí Správy železnic Martin Kavka. Před sedmnáctou hodinou byl únik plynu zastaven.

Hasiči evakuovali všechny přilehlé objekty, tedy prodejnu LIDL a krytý bazén. Vyklidili také budovu nádraží a zastavili provoz na železniční trati. Aktuální informace redakci Ostravské Drbny poskytla tisková mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Podle posledních informací hasiči společně s firmou Gasnet pracují na oboustranném zastavení přívodu plynu. Potrubí poškodili stavaři pri zemních pracích. 

Poškození plynového potrubí bylo nahlášeno v 11.36 hodin. „Policisté se podíleli na evakuaci osob, v současné době korigují v místě dopravu," doplnila mluvčí moravskoslezských policistů Daniela Vlčková. Policisté nyní vyzývají místní, aby pokud možno k danému místě v Havířově-Šumbarku nejezdili.

Doprava je mezi Ostravou a Albrechticemi u Českého Těšína zastavena. Oprava plynového potrubí podle Kavky potrvá tři až čtyři hodiny, dopravce zavedl náhradní autobusovou dopravu.

Před sedmnáctou hodinou byl únik plynu zastaven, hasiči na místě zůstávají a provedou kontrolní monitoring ovzduší. Test vyšel negativně, veškerá bezpečnostní opatření tak mohla být zrušena, otevřen byl nejen přilehlý supermarket a krytý bazén, ale i vlakové nádraží. Obnoven byl rovněž provoz na železnici.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS MSK

Štítky Havířov, zásah, hasiči, potrubí, plyn

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Havířově-Šumbarku došlo k poškození plynového potrubí. Hasiči evakuovali desítky lidí a okolí uzavřeli  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.