Počasí dnes26 °C, zítra22 °C
Sobota 15. června 2024  |  Svátek má Vít
Bez reklam

Pátrání se šťastným koncem. Policisté hledali dezorientovaného seniora

Šťastný konec mělo pátrání po dezorientovaném seniorovi, který v neděli večer odešel ze zařízení poskytujícího zdravotní a sociální služby pro nemocné v Kateřinicích na Novojičínsku. Ošetřovatelka při večerní kontrole klientů zjistila, že v jednom z pokojů chybí šestaosmdesátiletý senior trpící Alzheimerovou nemocí, který již není schopen se o sebe sám postarat. Policisté proto okamžitě rozjeli pátrací akci.

„Na místo ihned dorazila hlídka z obvodního oddělení Kopřivnice, která vytěžením oznamovatelky získala popis pohřešovaného muže. Následně policisté z kamerových záznamů zjistili, že senior opustil budovu zařízení pouze v lehkém oblečení a nazouvácích, kdy krátce chodil kolem domu a poté areál opustil. Strážci zákona proto započali s pátrací akcí, do které se zapojili také další hlídky, včetně speciální pořádkové jednotky a psovoda,“ shrnula mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Pátraní po seniorovi v blízkém okolí nebylo úspěšné, proto policisté rozšířili oblast pátrání. „Dobrá zpráva přišla v pondělí krátce před čtvrtou hodinou ranní. Hlídka z Kopřivnice muže vypátrala u silnice zhruba 1,5 kilometru od domova v obci Trnávka. Po několika hodinách strávených venku byl senior dezorientovaný a vzhledem k nočnímu počasí také promoklý,“ dodala Kubzová. Muže později převezla záchranná služba ke kontrole do nemocnice.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Kopřivnice, okres Nový Jičín, Trnávka, Kateřinice, pátrání, senior, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pátrání se šťastným koncem. Policisté hledali dezorientovaného seniora  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.