Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 22. července 2024  |  Svátek má Magdaléna
Bez reklam

Houbař a farmář našli na Bruntálsku a na Opavsku nevybuchlou munici z druhé světové války

Nalezená válečná munice byla v obou případech sovětské výroby, šlo o dělostřelecké granáty. Oba nálezy obratem zlikvidovali policejní pyrotechnici. Nikomu se nic nestalo, nebyl poškozen majetek, a ani nedošlo k evakuaci místních.

Středeční ráno nebylo pro osmatřicetiletého muže z Bruntálska poklidné. Při orání pole v obci Rusín nalezl kovový předmět, který vypadal jako munice. Neváhal a neobvyklý nález nahlásil policistům. 

„Po příjezdu policistů z místně příslušného Obvodního oddělení ve Městě Albrechticích a po zjištění objektivních skutečností byl na místo povolán i policejní pyrotechnik z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k totální likvidaci odvezl nevybuchlý dělostřelecký granát ráže 85 mm sovětské výroby pocházející z období 2. světové války," vysvětlil policjení mluvčí René Černohorský.

Nikdo se nezranil, nevznikla žádná škoda na majetku a nebyla nutná ani evakuace místních. Obdobný scénář se však opakoval hned následující den, konkrétně v Pusté Polomi na Opavsku. Čtyřiašedesátiletý houbař z Ostravy v lesním porostu v místě zvaném Myšinec také našel nevybuchlou munici. 

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nevybuchlý dělostřelecký granát sovětské výroby ráže 76,2 mm pocházející z období 2. světové války, který následně policejní pyrotechnik zajistil, odborně zneškodnil a převezl k totální likvidaci. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku," doplnil policejní mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MPB

Štítky Bruntálsko, Opavsko, druhá světová válka, houbaření, pole, munice, granát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Houbař a farmář našli na Bruntálsku a na Opavsku nevybuchlou munici z druhé světové války  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.