Dnes, 06:50
Kriminalisté obvinili devětašedesátiletého muže, který minimálně pět let načerno odebíral plyn v pěstitelské pálenici. Muž měl nainstalované vedení bez plynoměru. Při výslechu se přiznal a větší část škody ve výši jeden a půl milionu korun už uhradil. I tak mu hrozí osm let vězení.
Krádež plynu na policii oznámila na konci dubna roku 2025 plynárenská společnost.
"Nelegální činnost dnes již obviněného muže trvala minimálně pět let. Celý rok kriminalisté operativně pátrali, provedli prohlídky jiných prostor a pozemků a mimo jiné přizvali znalce z oboru mechanoskopie a energetika. Obviněný muž měl prostřednictvím neoprávněně instalovaného vedení ovládat neoprávněný přívod plynu do pěstitelské pálenice bez řádného zaznamenání na plynoměru. Tento druh černého odběru se lidově nazývá bypass," uvedla mluvčí policie Petra Hrubá.
Muž se u výslechu přiznal, dokonce už dluh z větší části doplatil a na zbytek si domluvil splátkový kalendář. Škoda je více jak jeden a půl milionu korun.
Komisař oddělení hospodářské kriminality z Nového Jičína muže ve věku 69 let obvinil z krádeže, za kterou hrozí trest odnětí svobody až osm let.
Pondělí, 22. června 2026, 18:03
Slíbil levnější energie, vyřízení smluv i odvrácení vysokých pokut. Místo pomoci ale vybíral od lidí tisíce korun za služby, které nebyly potřeba. Kriminalisté nyní obvinili třiačtyřicetiletého muže, který měl napálit nejméně sedmnáct lidí napříč...
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?