Počasí dnes26 °C, zítra22 °C
Sobota 15. června 2024  |  Svátek má Vít
Bez reklam

Moravskoslezské cukrovary dostanou v Opavě novou kotelnu za 250 milionů, nynější uhelné zdroje nahradí plyn

Společnost Moravskoslezské cukrovary nechá za 250 milionů korun ve svém závodu v Opavě vybudovat plynovou kotelnu na výrobu nízkotlaké syté páry. Nový zdroj tepla a páry nahradí nynější uhelné zdroje, technologickou páru firma primárně využije pro produkci cukru.

Stavba zázemí pro nové plynové kotle začne na podzim, kotelnu na míru vybuduje společnost ČEZ Energetické služby, dceřiná firma ČEZ ESCO, řekl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

„Výroba cukru je velmi energeticky náročná, nová technologie nám umožní redukovat emise, optimalizovat náklady na energie a snížit množství emisí. Snížení emisí CO2 je závazkem společnosti a významným příspěvkem životnímu prostředí. Nové kotle jsou schopné upravit svoji činnost podle aktuálních sezonních výrobních potřeb našeho cukrovaru," uvedl jednatel Moravskoslezských cukrovarů Adrián Šedivý.

Ředitel společnosti ČEZ Energetické služby Libor Štěpán uvedl, že nová parní kotelna bude nejen ekologičtější, ale také efektivnější a spolehlivější než dosavadní uhelné zařízení.

Moravskoslezské cukrovary mají dva výrobní závody, a to v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku, kde je sídlo společnosti, a odštěpný závod v Opavě. Cukr vyrábí z domácí cukrové řepy, většina se ho prodá na českém trhu. V hospodářském roce končícím loňským 28. únorem zvýšil podnik tržby o čtvrtinu na více než dvě miliardy korun a zisk více než o polovinu na 144 milionů korun. Firma, která má přes 300 zaměstnanců, je dceřinou společností rakouského koncernu Agrana.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Moravskoslezské cukrovary

Štítky ČR, potraviny, energie, cukr, Moravskoslezské cukrovary, ČEZ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Moravskoslezské cukrovary dostanou v Opavě novou kotelnu za 250 milionů, nynější uhelné zdroje nahradí plyn  |  Opavsko  |  Z kraje  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.