Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Čtvrtek 25. července 2024  |  Svátek má Jakub
Bez reklam

Frýdek-Místek pokračuje ve zklidňování dopravy. Přispěje k tomu i semafor u OBI

Vedení Frýdku-Místku pokračuje v krocích, které mají zklidnit dopravu ve městě. I proto si řidiči musí zvyknout na semafor před křižovatkou u hobbymarketu OBI v Příborské ulici. Po převedení bývalého průtahu ze státu na kraj město plánuje také zřízení kruhových objezdů, které přispějí k větší plynulosti a bezpečnosti dopravy.

„Semafor umožňuje výjezd automobilů od OBI ve směru do centra i do Zelinkovic. Zároveň je v nočních hodinách nastaven na takzvaný celočervený režim, kdy na něm svítí červená a díky detekční smyčce na semaforu naskočí zelená. Vše je nastaveno na rychlost 50 kilometrů v hodině, takže pokud někdo jede rychleji, musí na semaforu zastavit a počkat na zelenou,“ informoval náměstek primátora pro dopravu a silniční hospodářství Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

Vedení města nechce, aby městem projížděly kamiony i osobní automobily zvýšenou rychlostí. Semafor je proto prvním krokem, který je zpomalí. „Věřím, že tento semafor odradí řidiče především nákladních automobilů, aby nevjížděli do města, pokud nemusí. Mohou zvolit trasu po obchvatu, kterým projedou plynule a bez zastávek,“ zdůraznil primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Město také bude reagovat na skutečnost, že řidiči kamionů se začali vyhýbat vysokorychlostnímu vážení na obchvatu, a proto vjíždějí na bývalý průtah do centra. „Zásadní úpravy provedeme až po převodu této komunikace ze státu na kraj, ale na přetížené kamiony musíme reagovat okamžitě. Zřídíme dopravní značky se zákazem vjezdu vozidel nad 12 tun do města,“ doplnil primátor Korč.  

Poté, co se tranzitní doprava z centra Frýdku-Místku přesunula na obchvat, město zavedlo opatření na Hlavní třídě. „Chceme Hlavní třídu vrátit občanům a využívat ji podobným způsobem, jak tomu bylo v minulosti před zřízením průtahu. Nebude tvořit překážku a nebude rozdělovat město. Prvním krokem bylo zřízení levého odbočení z Frýdlantské ulice ve směru na Příbor, poté jsme zřídili semafor na přechodu pro chodce u Tesca, nyní semafor u OBI. Připravujeme levé odbočení z ulice 8. pěšího pluku na Hlavní třídu, přechody pro chodce, autobusové zálivy a také odstraníme zaslepení některých ulic,“ popsal plánované změny primátor Petr Korč.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto město Frýdek-Místek

Štítky OBI, doprava, primátor, Petr Korč, Frýdek-Místek, Tesco

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Frýdek-Místek pokračuje ve zklidňování dopravy. Přispěje k tomu i semafor u OBI  |  Doprava  |  Zprávy  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.