Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 22. července 2024  |  Svátek má Magdaléna
Bez reklam

Muž z Novojičínska brázdil silnici na cizí motorce. Sebral ji svému šéfovi, neměl na ni dokonce ani řidičák

Touha projet se na motorce byla v případě devětatřicetiletého muže z Novojičínska silnější než zdravý rozum. Bez vědomí majitele motocyklu si obstaral klíče a vydal se na projížďku. Tu si ovšem užil jen do doby, než jej k silniční kontrole zastavili policisté. Za tento kousek mu v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

Muž se měl v minulých dnech na pracovišti v Klimkovicích zmocnit volně odložených klíčů od motocyklu patřícímu jeho zaměstnavateli. „Jelikož se motorka nacházela na jiném pracovišti v jedné z obcí na Novojičínsku, kde dotyčný také pracoval, dopravil se tam autobusem," uvedla mluvčí moravskoslezských policistů Kateřina Kubzová.

Po konci směny měl ve večerních hodinách nasednout na motocykl a vydat se na cesty. Jeho jízda však netrvala dlouho, ještě v téže obci byl zastaven k silniční kontrole hlídkou z obvodního oddělení Bílovec.

„K jejich překvapení policisté zjistili, že dotyčný není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění a navíc se odmítl podrobit testu na přítomnost jiných návykových látek, stejně tak lékařskému vyšetření. K motocyklu uvedl, že patří jeho zaměstnavateli. Policisté ho proto telefonicky kontaktovali. Sdělil jim, že svou motorku nikomu nepůjčil. Poté se dostavil na místo, aby si zde svůj motocykl převzal, naštěstí v nepoškozeném stavu," doplnila Kubzová.

Policisté z Bílovce následně řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. U výslechu se muž ke skutku doznal, tvrdil, že motorku si chtěl jen zapůjčit a poté vrátit majiteli. Další jeho přestupková jednání byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. Za výše uvedený přečin mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky Nový Jičín, motocykl, silnice, Bílovec, policisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Muž z Novojičínska brázdil silnici na cizí motorce. Sebral ji svému šéfovi, neměl na ni dokonce ani řidičák  |  Krimi  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.