Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Hotovo! Třinec slaví pátý titul v řadě, v Pardubicích vyhrál ve druhém prodloužení

Finále play off hokejové extraligy vyhráli hokejisté Třince a získali pátý titul v řadě. V rozhodujícím sedmém utkání zvítězili svěřenci kouče Zdeňka Motáka na ledě Pardubic 2:1 v druhém prodloužení gólem Davida Ciencialy v čase 83:51.

Obě branky během základní hrací doby padly ve druhé třetině. Slezané vedli od 25. minuty zásluhou trefy kapitána Petra Vrány v přesilovce, v čase 39:53 vyrovnal Ondřej Vála. O titulu nakonec rozhodl Cienciala, jenž sezonu začínal právě v dresu Dynama.

Oceláři uspěli v 16. sérii po sobě. Jako první došli k titulu v play off výhradně s výsledky 4:3 na zápasy. Získali celkově šestý titul. Poprvé slavil Třinec v roce 2011 a potom čtyřikrát za sebou v dohraných sezonách v letech 2019, 2021, 2022 a loni.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec
1:2 v druhém prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Vála (Mandát) - 25. P. Vrána (Kundrátek, Cienciala), 84. Cienciala. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.