Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Sobota 13. dubna 2024  |  Svátek má Aleš
Bez reklam

Automobilka Hyundai začne v dubnu v Nošovicích vyrábět modernizovaný model i30

Automobilka Hyundai začne v dubnu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vyrábět modernizovaný model i30. Vůz má vylepšený design, rozšířenou bezpečnostní výbavu a modernizovanou konektivitu, tedy propojení s jinými elektronickými systémy.

Modelovou řadu i30 představila Hyundai v roce 2007, nyní se vyrábí její třetí generace. Jde dlouhodobě o nejoblíbenější model značky na českém trhu.

"Hlavní přední světlomety s LED technologií a zadní kombinované LED svítilny, dodávané doposud na přání, jsou nyní součástí standardní výbavy modelu i30," uvedla automobilka. Vpředu byla nově navržena mřížka masky chladiče spolu s ozdobným prvkem pod prostorem pro registrační značku a kryty mlhovek. "Karosářské varianty hatchback a kombi mají hranatější tvarování chromovaného ozdobného prvku na zadním nárazníku," uvedla firma.

Vůz bude v nabídce ve 12 barevných variantách, sedm z odstínů je nových. "Modernizace se dotkla také vnitřního designu. Různé ochranné prvky pokrývá speciální lak, který je příjemnější a hladší na dotek," uvedla firma.

Mezi nové prvky výbavy patří standardně dodávaný plně digitální přístrojový panel s barevným displejem, tři nabíjecí vstupy USB-C vpředu a vzadu či aktualizace mapových podkladů bezdrátovým přenosem. Vůz má ve standardní výbavě více bezpečnostních prvků. Je mezi nimi autonomní nouzové brzdění FCA, aktivní asistent pro vedení vozu uprostřed jízdního pruhu LFA či takzvaný inteligentní omezovač rychlosti ISLA.

Továrna v Nošovicích nyní vyrábí modely Tucson, i30 v několika variantách a Kona Electric. Závod má více než 3200 zaměstnanců, dalších asi 8700 lidí pracuje pro jeho přímé dodavatele. Loni vyrobil 340 500 aut, letošní plán výroby je 330 890 vozů. V roce 2022 podniku stoupl zisk o 2,05 miliardy na 10,96 miliardy korun a tržby o 27,31 miliardy na 167,73 miliardy korun. Jde o jediný výrobní závod Hyundai v Evropské unii.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hyundai

Štítky ČR, automoto, Hyundai Nošovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Automobilka Hyundai začne v dubnu v Nošovicích vyrábět modernizovaný model i30  |  Společnost  |  Zprávy  |  Ostravská Drbna - zprávy z Ostravy a Moravskoslezského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.