V prostorách Moravskoslezské vědecké knihovny na Prokešově náměstí v Ostravě se dnes uskutečnil festival ostravských knihoven. Osmého ročníku akce, která se letos zaměřila na poznávání různých koutů světa, se zúčastnilo všech sedm městských knihoven. Každá z nich reprezentovala jinou část světa.
Mimo pořadatelské knihovny na Prokešově náměstí se do festivalu zapojily také Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, Ústřední knihovna VŠB-TUO, knihovna Archivu města Ostravy, knihovna Galerie výtvarného umění a nově i Lékařská knihovna Fakultní nemocnice Ostrava.
Pro návštěvníky si připravily celodenní program, který čtenářům ukázal, co mohou nabídnout a čím se naopak vzájemně liší. Na sedmi stáncích zapojených institucí byly k dispozici soutěžní úkoly i ukázky zajímavých publikací či netradičních služeb.
V doprovodné kreativní dílně si lidé mohli vyrobit placky nebo létající balón, poskládat origami a vybarvit omalovánky. Nejmenší čtenáři také prolistovali barevné dětské knížky.
V rámci festivalu se konaly nejen jedinečné exkurze v podzemních skladech Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, ale také odpolední přednáškový blok. O lednové misi do jedné z nejchudších zemí Afriky, západoafrického Beninu, promluvil přednosta chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava Lubomír Martínek.
O zkušenosti s půlročním trailem po Pacifické hřebenovce se podělil Ondřej Skowronek, který 4 200 kilometrů dlouhou trasu přes celé západní pobřeží Spojených států pokořil. Cestovatel Tomáš Vejmola se přidal s povídáním o životě v Africe. Zážitky z cest spojené s poznáváním místní kultury a domorodého obyvatelstva doplnil o dronové záběry.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.